Kalisthenika

Cílem mých tréninků je naučit zdravému a přirozenému pohybu (snížit hmotnost, zvýšit fyzickou kondici, nabrat svalovou hmotu) dle přání klienta, důležité je však zachování zdravotní kontinuity. Je určen obzvláště pro lidi, kteří trpí civilizačnímim obtížemi (nadváha, bolesti zad, stres, únava), ale i pro sportovce ke zvýšení síly a fyzické kondice. Cvičení lze zaměřit také na kompenzaci rekreačního a vrcholového sportu, program lze nastavit prakticky pro každého, dle jeho zdravotního stavu a věku, liší se pouze intenzita cvičení a výběr cviků.

Samotnému cvičení předchází vyšetření pohybovéjho aparátu a diagnostika dle tradiční čínské medicíny, v případě horšího zdravotního stavu je program doplněn o vyšetření u lékaře.            

V rámci cvičení se využívají především cviky s vlastní vahou (dřepy, kliky, shyby v nepřeberném množství variací) dle fyzické kondice klienta. Při cvičení používáme např. TRX (závěsný systém), kettlebell (činka ve tvaru koule s trojúhelníkovým madlem), bosu, balón, odporové gumy.