Kruhový trénink

 
Velkou výhodou kruhového tréninku je to, že kromě silových schopností rozvíjí takévytrvalost. Pomůže vám s formováním svalůspalováním tuků a zvyšováním celkové kondice. Jeho smyslem je, abyste po skončení jednoho cviku co nejdříve zahájili další, není zde proto prostor pro pokles tepové frekvence a celkové zklidnění.Odpočinek přichází na řadu až po odcvičení celé série cviků.

Základní rysy obecného kruhového tréninku

  • počet stanovišť (cviků): 4 až 15
  • délka provádění daného cviku: 15 až 60 sekund (lze se řídit i předem daným počtem opakování, kterého musí cvičící dosáhnout za co nejkratší dobu, tento model je známý z crossfit tréninků)
  • délka pauzy (přestávky) mezi cviky: 10 až 45 sekund
  • počet odcvičených „kruhů“ v dané tréninkové jednotce: 3 až 8
  • celková délka tréninkové jednotky: 20 až 90 minut
Jak je patrno ze základních rysů, je zde velké množství proměnných. To dává kruhovému tréninku obrovskou výhodu oproti jiným tréninkovým metodám - téměř neomezené pojetí tréninku, pestrost a variabilitu
Kruhový trénink nabízí takřka neomezené tréninkové možnosti a variace, v čemž já osobně spatřuji jeho největší sílu. V neposlední řadě je třeba také podotknout, že takto rozmanitý (de facto pokaždé jiný) trénink je mnohem zábavnější, efektivnější a více motivuje.
Při tréninku využijeme váhu vlastního těla, zátěže ve formě činek, kettlebell, použijeme pomůcky jako bedýnka na cvičení, fitness balón, bossu, hrazda....